28. října 2012 17:56

Doba, kdy málo přestávalo stačit

Je tu druhý díl seriálu Já a počítač, sice trochu déle, než jsem slíbil, ale přeci. Dnes vám povím o době od druhého počítače až těsně před počátek mé tvorby. Bude to tedy poslední takový nudný díl.

Druhý počítač

Windows 95

Náš druhý počítač byl také nějaký vyřazený, ale nyní již s Windows 95. Nahrál jsem si na něj z disket stejné hry, jako jsem měl na předchozím počítači.

Potápěčská stanice

Už v té době jsem začal hrát svou vlastní hru - v Malování. Říkal jsem ji Potápěčská stanice. Nakreslil jsem si moře s ostrovy a pod mořským dnem jsem si hloubil štětcem tunely, pokoje, bazény, společenské místnosti apod. Také nechyběly přetlakové komory při vstupu do moře a elektrické vedení ke světlům. Tato hra mě dokázala na velmi dlouho zabavit. I tak málo mi stačilo.

Prapředchůdce Lojzika

V této době jsem také přemýšlel nad opravdovou hrou, i když o programování jsem nevěděl vůbec nic a ještě tomu tak dlouho bylo. Neměl jsem vymyšlený žádný příběh, ani dokonce žádnou hlavní postavu. Dělal jsem si pouze náčrtky levelů na čtverečkovaný papír, které mnohdy byly dost rozlehlé. Dá se říct, že se postupem času z tohoto nápadu vyvinul Lojzik, ale nad příběhem Lojzika jsem začal přemýšlet až někdy v roce 2010.

První setkání s Windows XP a internetem

Poprvé jsem se setkal s Windows XP a později i s internetem v mámině práci. Vždycky, když jsem ráno čekal, než otevřou školu, tak jsem hrál flashovky na internetu.

Když jsem přišel na mapy na Seznamu, tak jsem si z nich chtěl udělat papírové a potiskl jsem mnoho papírů, než mi to zatrhli.

Třetí počítač

Windows XP

Nový moderní počítač mi slibovali dlouho a na jedny Vánoce slib splnili. Byl to PC s tehdy nejnovějším Windows XP. K tomu jsem dostal i nějaké hry, které ačkoliv byly jednoduché, tak po grafické stránce byly úplně někde jinde, než dosovky, a hlavně na mě mluvily česky, z čehož jsem byl nadšený.

Za nedlouho byl tento počítač připojen k internetu a tak ho rodiče začali také používat, takže mě a bráchu tam nechtěli moc pouštět. Navíc brzy odešel do počítačového nebe i druhý počítač, takže jsme chtěli nějaký počítač pro nás.

Čtvrtý počítač

Windows ME

Čtvrtý počítač jsme dostali od známých a byl určen pro mě a bráchu. Byl na něm Windows ME. Na něm šly také novější hry, ale ty nejnovější samozřejmě ne. Hráli jsme na něm desítky her, ty nejlepší byly SimCity 4, Kelští králové, Age of Empires a Heores of Might and Magic II.

Po několika měsících se na něm objevil vir, který nenávratně poškodil Windows, a tak musel být přeinstalován a dostali jsme také Windows XP.

Na počítači s internetem jsem si stahoval různé prográmky pro úpravu Windows, které jsem si přenášel na CDčkách na náš počítač (byla to docela spotřeba CDček). Zanedlouho to moc jako XP nevypadalo ...

Málo přestávalo stačit

Ze začátku mi opravdu stačilo málo, ale jak postupem času přicházely novější počítače a s nimi i novější hry a bylo jich čím dál víc, tak jsem si jednotlivých her přestával vážit. Dospělo to až do fáze, kdy jsem měl na počítači spoustu her a já se přesto nudil.

Příště

Dnes jsem to vzal velmi stručně, protože v tomto období se v podstatě nic zajímavého nestalo. Příště se už podíváme na prvopočátky mé tvorby. Další díl vyjde pravděpodobně za tři týdny.

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

28.10.2012 20:00:25 Re: Re: Zajímavé počtení, ale.

a hlavně na mě mluvili česky - mluvily

Grelek
0
0

28.10.2012 19:41:59 Re: Zajímavé počtení, ale...

Našel jsem a opravil tři. Je to vše?

Víčko
1
0

28.10.2012 19:26:49 Zajímavé počtení, ale...

Opravdu zajímavé počtení, ale těch hrubek, těch hrubek! :P

Grelek
2
0
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš