2. května 2010 12:00

První představení projektu

Od 13. března pracuji na velkém projektu jménem Elfánie. Hotová a spuštěná bude pravděpodobně v srpnu tohoto roku. Elfánie bude browserová hra, to znamená, že nemusíte nic instalovat a můžete ji hrát přímo ve vašem prohlížeči. Podmínkou ke hraní tedy je počítač připojený k internetu, prohlížeč a funkční e-mail. Potom vám už nic nebrání k registraci. Nejen registrace, ale celá hra bude zdarma, takže si za pravé peníze nebudete moci koupit žádné výhody.

Hru hned od počátku vyvýjim na adrese game.vicko.cz. Nyní je zamčená a heslo k ní mám jen já a pár lidí, kteří mi ji pomáhají testovat. Ve stejný den, ve kterém začal vývoj hry, byla hotova registrace, takže první mí kamarádi a známí se mohli registrovat. Testování hry začalo celkem dobře. Bohužel není dobra bez zla, a tak 19. dubna při programování hry jsem udělal malou a přitom významnou chybu, při které se přepsali hodnoty u hráčů, takže jsem musel všechny hráče vynulovat. Po tomto většina hráčů přestalo hrát. Proto jsem se rozhodl hru zamknout a heslo dát opravdu jen těm, kteří chtěli testovat. Hráči, kteří přestali hrát sice znají adresu hry, ale neznají heslo.

Elfánie je RPG, to znamená, že každý hráč má svoji vlastní postavu, kterou si vylepšuje. Celá hra je prakticky nekonečná, takže ji můžete teoreticky hrát celý život. Ve hře jde o to být co nejlepší. Můžete se cvičit za zlato, které si vyděláte, aby jste mohli bojovat buď s nepřítelem, kterého potkáte při lovu zvěře, nebo proti jinému hráči. Čím více jste vycvičeni, tím větší máte šanci na výhru. Ke hře také patří obchod. Prodávat se mohou předměty, jako například zbraně, štíty, brnění, ale také boty. Pokud máte nějaký předmět oblečený, zvyšuje vaše schopnosti. Prodávat a kupovat předměty můžete u obchodníků nebo na tržišti jiným hráčům (tržiště zatím ve vývojové verzi není).

Udělal jsem pár screenshotů pro lepší představu. Samozřejmě se jedná o vývojovou verzi, ve které ještě není udělán celkový design hry. Prosím omluvte tedy vzhled a jednoduchost hry. Do srpna to napravím.

Screenshot 1 Screenshot 2 Screenshot 3 Screenshot 4 Screenshot 5 Screenshot 6 Screenshot 7 Screenshot 8 Screenshot 9 Screenshot 10

Hodnocení

Celkové hodnocení
1 hlas
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2019 SuperMartas a Tomáš Hypeš