30. července 2012 12:53

Co jsem postavil v MineCraftu

Po devíti dnech tu je opět nový článek. Vím, sliboval jsem dva články týdně, ale není na to prostě čas. Minecraft sice už moc nehraju, ale zase chci co nejdříve dokončit komerční programování. Proč? Plánuji ji skoro už rok a nyní na ní konečně přichází řada - nová verze Elfánie. O Elfánii ale dnes psát nechci, to si nechám na jindy.

Minecraft

Dnes budu psát o MineCraftu - jak je již patrné z nadpisu. Jak jsem psal, už ho moc nehraju - protože mě přestává bavit, takže v něm už pravděpodobně nic moc nepostavím. Proto vám už dnes představím stavby, které jsem v něm postavil.

Single Player

MineCraft jsem začal hrát někdy začátkem června, když ho začal hrát brácha. Nejdřív jsem hrál na vlastním světě a postavil jsem si takový podzemní kryt. Nic moc to nebylo - jedna místnost a pár chodeb. Pak jsem začal hrát na společném světě s bráchou. Moje první pořádná stavba byl maják. Nejdříve v něm bylo světlo pouze z pochodní, ale později po návštěvě Netheru jsem do něj vestavěl lampy ze světlitu.

Po majáku jsem se dal do stavby železnice. Nejdřív měla sloužit pro dopravu mezi mým ostrovem s majákem a bráchovým hradem na druhé straně průlivu, abychom nemuseli neustále přeplavávat. Když jsem už byl v tom, tak jsem ve stavbě pokračoval a prokličkoval železnicí celý ostrov. Po pár dnech mě stavba omrzela. Ani nebylo kam stavět, protože jsme byli na ostrovech a pevnina byla daleko na to, abych stavěl most. Celá železnice obsahuje tři mosty, tři tunely a devět zatáček.

Na obrázku můžete vidět můj maják a část železnice:

Železnice a maják

Po železnici jsem se pustil to redstonového obvodu - postavil jsem si sedmisegmentový displej, který zobrazuje čísla 0-9 a písmena A-F. Jako vstup jsou čtyři páky, kterými se nastaví číslo v binárním tvaru. Celý obvod je velmi rozsáhlý. Na obrázku můžete vidět odkrytou zadní část obvodu, kde je zapojen segment A. Tato část je pouhá sedmina celého obvodu.

Zapojení segmentu A

Na dalších obrázcích můžete vidět displej v akci:

Číslo 1 Číslo 6 Písmeno F

Multi Player

V červenci jsme si s přáteli zaplatili multiplayer. Nevěděl jsem, jak nastavit mód přežití, tak jsem nakonec vygeneroval svět v počítači a nahrál ho na FTP. Později jsem přišel na to, že při zkopírování se změnilo semínko světa a nové lokace vygenerované na serveru nenavazují na ty původní. Ale to jsme už měli rozehráno, takže jsme to neřešili.

První věc, kterou jsem na novém světě postavil, byl hrad, nebo spíše pevnost (hrad to měl být původně). V podstatě je to zeď a kolem ní vodní příkop (respektive strouha). Jelikož je to postaveno v zimním prostředí, strouha zamrzala, proto tam ještě musí být pás ohně. Uvnitř mám jeden dům já a druhý můj kamarád. Pevnost si můžete prohlédnout na následujícím screenu. Můj dům je ten, který se tam hodí:

Pevnost

Na dalším obrázku pak je pohled z věže na některé stavby ostatních hráčů:

Pohled z věže

Po pevnosti jsem se pustil do stavby metra, které spojuje centrum světa s odlehlejšími stavbami. S kopaním tunelu mi pomáhali i ostatní. Takto vypadá stanice pod pevností:

Metro

V jižním moři jsem objevil ostrůvek, na kterém jsem začal stavět své letní sídlo:

Letní sídlo

Ještě není hotové a nevím, jestli ho vůbec někdy dokončím. Jak můžete vidět, na západním křídle chybí střecha a jižní křídlo tam chybí úplně:

Nádvoří letního sídla

Nakonec jsem pomáhal stavět pyramidu. Pyramida je velká 50x50 metrů a uvnitř se nachází bludiště. Na obrázku můžete vidět pyramidu z tamní věže:

Nádvoří letního sídla

To je vše. MineCraft už mě přestává bavit a hraju ho už jen občas. Pravděpodobně v nejbližší době nic velkého stavět nebudu. Jak jsem psal na začátku, čeká mě práce na Elfánii.

Příště

Už je konec července a tedy půlka prázdnin víte kde. V příštím článku tedy napíšu o tom, co všechno bylo v té první polovině. Takže naschledanou u pravidelného měsíčníku - Víčkova července 2012.

Hodnocení

Celkové hodnocení
24 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
1 | 2

13.9.2016 16:50:57 Dobrý

Je to dobrý ale může být víc obrázků. :):)

-.-
5
1

14.6.2015 21:45:32 Mn

Je to libová hra ten gdo proti ní něco má ten bi měl radši držet hubu a ani nemukat :)undefined

David
4
4

26.1.2015 21:08:14 ....

Lidi poraďte co mam postavit v Minecraftu když jse nudim  upravdu už mně nic nenapadá

M!A!R!A
9
1

2.8.2014 13:04:00 Re: hodnoceni minecraftu

Jo jasný takže když to říkali v re-play tak je to pravda že ty fanatiku ...[!]

Peter
1
2

21.4.2013 13:09:37 hodnoceni minecraftu


je to picovina zkurvena hra rikali v re-playu ze minecraft nekoho nezajima.      :(:(:(:(:(:([evil][evil]

vojta
1
15

30.7.2012 22:54:27 Re: NetBeans je super

Ja používam HTML-Kit :).

benko
0
6

30.7.2012 21:34:01 netbeans určitě vyzkoušet

Netbeans určitě vyzkoušej. Je to jako Visual Studio pro C#.
Máš tam debugger pro php, automatické dokončování, automatické odsazení po enteru,testování ze serveru klávesou f5,možnost skrýt souvislé bloky textu, geniální našeptávač, který do funkcí i sám dosazuje dostupné funkce a další. Určitě to stojí za to.

artorie
5
0

30.7.2012 20:51:09 NetBeans je super

Dříve jsem také dělal pouze v PSPadu, ale jak jsem se začal zajímat o Javu a Android Developing/C++, tak jsem hledal editor (IDE). Našel jsem NetBeans, ale hlavní motivace k NetBeans byla úžasný plugin pro Nette Framework.
Zkus ho Víčko, buď se ti bude líbit, nebo ho prostě odinstaluješ :).

Grelek
1
4

30.7.2012 19:51:08 Re: vývojové prostředí - mimo

Myslím si o něm to, že jsem ho ani nezkusil :D
Zatím mi na všechno stačil PSPad. Asi jsem líný zkoušet něco jiného :D

Víčko
2
4

30.7.2012 19:30:42 vývojové prostředí - mimo téma

Vicko, jaké pooužijáš vývojové prostředí pro webové stránky.
Já mám netbeans co si o něm myslíš?

artorie
3
2
1 | 2
© 2011 - 2020 SuperMartas a Tomáš Hypeš