6. ledna 2013 16:33

SuperMartasův prosinec 2012

Jaký byl prosinec 2012 pro vás?
5/83%Dobrý
6Hlasovalo

Vítejte u dalšího shrnutí SuperMartasova měsíce, tentokrát měsíce posledního v roce 2012, měsíce prosince. Tento měsíc nás měla stihnout obrovská katastrofa, jež by způsobila zánik tohoto světa. Přesněji 21.12.2012, v den zimního slunovratu, v den, kdy byl den nejkratší a noc nejdelší. Toho dne jsem se probudil a myslel jsem na to, co se má stát. Až ve škole jsem na to zapomněl (měli jsme vánoční akci, o které se ještě zmíním). Byl jsem dlouho do noci vzhůru (šel jsem spát někdy po půlnoci), čekal, jestli se něco nestane. A popravdě, stalo se úplný ... ehm ... nic. I proto můžete číst tento článek a já jsem rád, že se nic nestalo a můžu pokračovat v tom, co mě baví. Pojďme se tedy podívat, co jsem celý ten měsíc dělal.

Dokončení SuperMartas.cz

Ano, zmiňoval jsem to i v SuperMartasově listopadu 2012, ale protože se to stalo v prosinci, píši to i sem. První týden jsem pracoval na dokončení právě svého osobního webu SuperMartas.cz a druhý týden, v úterý, 11. prosince, jsem tuto verzi nahrál. Více bych se k tomu nevracel, další informace si můžete přečíst v článku Nová verze SuperMartas.cz nahrána.

Vánoční labyrint

Po dokončení nové verze mého webu jsem začal intenzivně pracovat na projektu do školy. Pracoval jsem na něm už dříve, ale dokončení mého webu jsem upřednostňoval. Co to vlastně je vánoční labyrint? Je to vánoční soutěž, kterou uspořádali 9. ročníky pro druhý stupeň na naší škole. Spočívala v odpovídání na otázky a sportovních aktivitách. Za vše se dostávaly body, které byly rozděleny na kvíz a superfinále. Do superfinále postoupila vždy třída, která měla ve svém ročníku nejvyšší počet bodů za kvíz. V superfinále se rozhodlo o vítězi. Já jsem k této akci dělal aplikaci, která zobrazovala otázky, aktivity, sčítala body a ukazovala výsledky. Grafiku a design dělal můj spolužák a kamarád s přezdívkou FredieCZ.

Aplikaci nikdy nezveřejním. Důvodem je jednak to, že je přizpůsobená přesně na míru této soutěži (i když dělal jsem to tak, aby se dala případně v budoucnu lehce rozšířit) a druhým důvodem je, že obsahuje autorsky chráněný obsah (hlavní grafiku nepočítám, k ní bych povolení dostal), např. grafiku k aktivitám nebo otázky. Ale hlavním důvodem je prostě to, že ji ani zveřejnit nechci. Jediné, na co se můžete podívat, jsou screenshoty hlavní stránky, kvízu, superfinále a výsledků:

Vánoční labyrint Kvíz Superfinále Výsledky

Na závěr k tomu odstavci bych chtěl říci, že aplikaci jsme vyvíjeli až do posledního dne, tedy do 21. prosince, kdy se tato akce uskutečnila. Ne že by to byla nějak extra těžká věc na naprogramování, ale například jsme řešili tabulku s body jedno celé odpoledne - Fredie ji předělával při každé výtce a stejně jsem si ji nakonec musel doupravit sám (cca. 2 minuty práce)...

Vánoce

Letošní Vánoce byly vcelku dobré, až na to, že téměř všechny dárky se řadili do kategorie "měkkých" dárků. Ovšem našel jsem tam i dárky, které jsem si přál. Například hry jako je Mafia II, GTA IV, Need for Speed: The Run a dvakrát Call of Duty (teď nevím, které verze to přesně byly). Navíc k tomu všemu jsem dostal Windows 8 ve verzi Pro. Systém mě překvapil svou rychlostí (ale až na podruhé), jednoduchostí a krásnými animacemi. Zvykl jsem si na něj docela rychle, přechod mi nedělal větší problémy. Ale jednu výtku bych k němu přece jen měl. Upgrade z Windows 7 byl naprosto katastrofální. Vše bylo zasekané, pomalé a navíc to při každém restartu/vypnutí hlásilo chybu. Díky tomu jsme nemohli po vypnutí jeden večer vůbec rozchodit PC. Až další den se to podařilo a taťka se rozhodl pro formátování disku C a instalaci čistého Windowsu. Teď je systém ohromně rychlý, jeho start se s Windows 7 nedá porovnat, je to prostě rychlost. Ani instalace netrvala příliš dlouho.

Začátek programování RSS čtečky v1.1

Celý "vánoční týden" jsem neměl na programování příliš čas, navštěvoval jsem babičky a nic moc se mi nechtělo dělat. Ale našel jsem si čas a začal jsem pracovat na svém programu, RSS čtečce ve verzi 1.1. Za čas používání čtečky jsem přišel na spoustu věcí, které mi v ní chybí, proto jsem se rozhodl udělat tuto novou verzi. Protože jsem dostal již zmiňovaný Windows 8, bude čtečka lehce přizpůsobena jeho designu. Pokud by jste měli nějaký (rozumný) nápad na její vylepšení, můžete mi napsat do komentářů a může se stát, že právě váš nápad se v nové verzi RSS čtečky objeví. Novou verzi bych chtěl mít hotovou nejpozději do konce ledna, ale víte, jak je to s mými odhady :D

SuperMartasův rok 2012 a plány na rok 2013

SuperMartasův rok 2012 nemám v plánu psát, důvodů k tomu mám hned několik. Jeden z důvodů je, že už si vlastně ani moc nepamatuji, co bylo před rokem touto dobou (a myslím, že to není ani moc podstatné) a druhým důvodem je to, že nemám potřebu shrnovat celý rok jako celek. Pokud by si ho někdo chtěl přece jen připomenout, může si přečíst články o SuperMartasových měsících.

SuperMartasovy plány na rok 2013 také neplánuji psát. Já sám nevím, co budu dělat za měsíc, případně dva, natož co bych chtěl dělat tento rok. Já dělám prostě to, co právě potřebuji. Když si totiž něco naplánuji, ne vždy to vyjde a okolnosti mi to dovolí. Navíc pokud bych vám sdělil, že chci za rok udělat třeba nějakou hru a nakonec by k tomu nedošlo, byly by jste zklamaní a já bych musel zase vše dlouze vysvětlovat. A to opravdu nemám zapotřebí.

Kdo nic nečeká, nebude zklamán.

Závěr

Původně jsem myslel, že tento článek bude extra krátký, ale nakonec jsem se rozepsal i více, než jsem chtěl. Na závěr bych vám všem chtěl ještě popřát šťastný nový rok 2013, ať se vám vydaří, co máte v plánu, mým spolužákům (pokud to některý z nich čte) a ostatně i všem deváťákům bych chtěl popřát, ať se všichni dostanou na školu, kterou si přejí studovat, a (nejen) starším lidem hlavně to zdraví, protože bez něj to prostě nejde.

Hodnocení

Celkové hodnocení
4 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš