4. února 2013 20:36

SuperMartasův leden 2013

Jaký byl leden 2013 pro vás?
5/50%Dobrý
1/10%Hrozný
10Hlasovalo

Symbolem ledna pro mě byly hlavně známky, známky a zase ty známky. Aby taky ne, potřeboval jsem si je vylepšit, co nejvíce to jde, protože tyto známky ještě rozhodují o šanci na přijetí na střední školu. Jak už to tak bývá i toto pololetí jsem si známky zhoršil skoro před uzavřením. Hrozila mi spousta dvojek, ale nakonec jsem si většinu z nich dokázal na poslední chvíli zlepšit na jedničky. Vysvědčení proto bylo ještě lepší než ty dvě předchozí. Dostal jsem pouze jednu dvojku a jako obvykle to byla dvojka z dějepisu (ale hrozila mi dokonce trojka). Snad mi toto vysvědčení (a také znalosti) bude stačit, aby mě přijali.

To by bylo asi vše ke škole, nyní už k mé tvorbě za uplynulý měsíc.

RSS čtečka v1.1

Včera se ti, co netrpělivě očekávali novou verzi RSS čtečky, konečně dočkali. Dokončil jsem ji totiž a zveřejnil. Zveřejnit jsem ji chtěl již minulý týden v úterý, jenže mě napadla další užitečná funkce, kterou bych do ní mohl přidat, a proto jsem na ní začal pracovat a čtečku jsem zveřejnil až včera. Zajímavé bylo, že za krátký čas po zveřejnění mě napadly další 4 funkce, které bych do čtečky mohl přidat. Tak snad ve verzi 1.2...

Na kompletní popis změn se můžete podívat na mém webu, ale nyní už se pojďme podívat na hlavní novinky, které byly do čtečky přidány.

Ikonky webů
Ikonky webů

Jako první jsem se začal trápit s ikonkami webů. To mi zabralo opravdu spoustu času, protože mi to nechtělo fungovat tak, jak by mělo. Ikonky se nechtěly zobrazit za žádnou cenu. Už jsem to pomalu začal odepisovat, ale na fóru mi poradili a ikonky díky tomu fungují skvěle. Nakonec mě ještě potrápilo ukládání ikonky do souboru ve formátu Base64, ale i to jsem nakonec zvládl.

Grafické úpravy
Ikonka čtečky

Nová verze obsahuje také vylepšení vzhled. Ten byl přizpůsoben systému Windows 8, a proto byly odebrány kulaté rohy při označení kanálu/položky, nenajdete stínování tohoto označení a jednotlivé buňky již nemají samostatné ohraničení, ale ohraničení má řádek jako celek. Také bylo odebráno škaredé černé ohraničení, když buňka ztratila "focus". Nakonec byla změněna ikonka programu, které bylo odebráno ohraničení a dány barvy mého webu.

Označování položek
Označení položek

Dříve šly položky označit pouze jako přečtené a nepřečtené. Občas jsem si i já sám potřeboval nějakou položku označit a později se k ní vrátit. Proto jsem přidal označování položek hvězdičkou. Dále jsem přidal možnost skrýt položku. Skryté položky se vypisují, jen pokud je to povoleno, ve výchozím stavu je vypisování skrytých položek zakázáno.

Vyhledávání položek

Jako užitečná funkce mi přišlo i vyhledávání položek. Ve vyhledávání se toho dá mnoho nastavit, kupříkladu rozlišování velikosti písmen nebo lze při vyhledávání používat regulární výrazy.

Vyhledávání položek
Další operace s položkami

Nově bylo přidáno mazání starých položek. Položka se smaže, jakmile je starší jak zadaný počet dní/hodin. Mazání lze samozřejmě vypnout, jak je tomu ostatně i ve výchozím stavu. Dále byla přidána maximální doba načítání položek (tzv. Timeout), po kterou se bude čtečka snažit stáhnout položky ze serveru. Pokud se jí to nepodaří, vypíše chybu a přejde ke stahování položek dalšího kanálu v řadě. Výchozí hodnotou je 30 sekund.

Informace o kanálu

Pokud jste někdy potřebovali znát celkový počet položek nebo kam se vlastně data kanálu ukládají, s novou verzí přichází řešení. Byly totiž přidány informace o kanálu. V informacích najdete spoustu dat, které byste museli jinak složitě hledat.

Informace o kanálu
Synchronizace

Nejdéle vyvíjenou a nejnáročnější novinkou je synchronizace. Ta umožňuje uchovávat stejná data prostřednictvím FTP serveru mezi více RSS čtečkami (například na více počítačích). To se hodí, pokud někdy používáte počítač, jindy notebook a chcete mít data čtečky stále stejná, tzn. že pokud například smažete na počítači kanál, smaže se vám i na notebooku. Data umí čtečka synchronizovat automaticky při zapnutí a vypnutí nebo je můžete synchronizovat manuálně.

Synchronizace
Zpět, Vpřed; Zrušení aktualizace kanálů

Na poslední chvíli před vydáním jsem přidal ještě další 2 funkce. První funkce je možnost vrátit provedené akce zpět nebo vpřed. Vrátit jdou všechny hlavní akce, např. smazání kanálu, výsledek synchronizace nebo úprava nastavení. Druhou funkcí je zrušení aktualizace kanálů, která právě probíhá.

Screenshot

Na to, jak celá čtečka nyní vypadá, se můžete podívat na následujícím obrázku:

RSS čtečka

RSS čtečka v1.1.1

Asi si říkáte, že je to nějaký omyl, když jsem teprve vydal verzi 1.1 a už píšu o verzi 1.1.1. Opak je však pravdou. Při psaní článku jsem si všiml chybky, kterou bylo nutné opravit. Proto jsem vydal rychlou opravnou verzi 1.1.1.

Závěr

Leden byl pro mne dobrým měsícem, co dobrým ... výborným! Stihl jsem udělat spoustu práce, možná i více, než jsem na začátku měsíce očekával. Kéž by takové měsíce byly všechny... Teda až na tu zimu! Brrr!

Hodnocení

Celkové hodnocení
8 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš