30. června 2011 17:51

Blokování reklam

ABP

Tento článek vám podrobně popíše, jak ve svém prohlížeči můžete blokovat škaredou a nevzhlednou reklamu. Já si taky myslel, že je to nemožné, ale když jsem jednou uviděl návod, musím se s vámi o tom, jak blokovat reklamu, podělit.

"Jste otráveni reklamami? Nebaví vás být sledováni? Obtěžují vás bannery? Nainstalujte Adblock Plus, získejte opět kontrolu nad internetem a změňte způsob, jakým web prohlížíte."
Vyvojáři doplňku Adblock Plus

Základem je správný prohlížeč

Pokud budete chtít blokovat reklamu, budete potřebovat správný prohlížeč. Od nynějška jsou to již 2 prohlížeče: Mozilla Firefox a Google Chrome. Na výběru jednoho z těchto dvou prohlížečů nezáleží, ale musíte být jeden z nich, jinak vám blokace nebude fungovat. Pokud budete mít vše nainstalováno, ale nebudete používat jeden z těch dvou prohlížečů, blokace nebude fungovat.

Máte vybráno? Výborně, postupujume k závěrečnému kroku

Nyní vám popíšu, co vlastně bude reklamy blokovat. Bude to doplněk jménem Adblock Plus. Tento doplněk jednoduše blokuje některé části webu, jako jsou reklamy, různé nepotřebné skripty a také počítadla návštěvnosti. Není to sice všemocný program, ale reklam zablokuje požehnaně. Stažení a instalace doplňku je popsána níže.

Stažení a instalace pro Mozillu Firefox

V první řadě navštivte tuto stránku s doplňkem Adblock Plus. Instalace je rychlá a jednoduchá. Provedete to tak, že kliknete na velké zelené tlačítko "Přidat do aplikace Firefox". Možná vám to napíše, že aplikace Firefox zabránila stránce v nainstalování doplňku, ale toho se nelekněte a dejte "Povolit". Doplněk se vám začne stahovat a instalovat. Po instalaci je třeba prohlížeč restartovat (vypnout a zase zapnout). Po nainstalování je ještě třeba přidat filtry, které zajistí, aby se určitý obsah blokoval. To uděláte tak, že kliknete na následující odkaz: Přidat filtry. Poté už jen stačí kliknout na tlačítko "Přidat cizí sadu filtrů" a je po reklamách!

Tip: U flashových objektů se vám mohou zobrazovat nevzhledná "ouška". Ty lze vypnout následovně:

  1. Zmáčkněte Ctrl + Shift + A
  2. Otevře se vám správce doplňků, kde kliknete na "Rozšíření"
  3. V seznamu doplňku najde doplněk "Adblock Plus" (má červené logo s nápisem ABP) a kliknete na "Možnosti"
  4. Otevře se vám okno Adlblock Plusu, kde rozkliknete položku "Možnosti" a tam odškrtnete možnost "Zobrazovat ouška u objektů Java a Flash"
  5. Zavřete a žádná ouška už se zobrazovat nebudou
Stažení a instalace pro Google Chrome

Nejdříve je třeba nainstalovat doplněk. To uděláte klikem na malé modré tlačítko "Instalovat" v pravém rohu stránky s doplňkem Adblock Plus. Instalace proběhne ihned a není třeba prohlížeč restartovat. U adresy se vám objeví malá červená ikonka tohoto doplňku. Klikněte na ni pravým tlačítkem a dejte "Možnosti". Klikněte na možnost "Filter lists". Dole uvidíte textové pole, do kterého dáte tuto adresu: http://adblock.vsevjednom.cz/adblock.txt. Klikem na tlačítko "Add URL" se zbavíte "všech" otravných reklam.

Hodnocení

Celkové hodnocení
42 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola: Opiště kód z obrázku
Opiště kód z obrázku:
1 | 2 | 3

6.4.2014 12:02:20 možnost "Filter lists"

Ahojky, udělala jsem vše, ale nějak se mi to zbabralo když jsem tam měla dát ty možnosti tak tam nemám žádnou možnost "Filter lists"... :(
jak to?

Lucka
1
2

23.3.2014 17:29:21 nefunguje to

A co mám dělat, když už mi reklamy zahltily počítač, tak, že je taky pomalý, že už ani žádný adblock nenainstaluje?

denisa
0
1

22.2.2014 21:34:41 dekuji

vetsina reklam je v prdu dik moc.

kenny
3
2

5.11.2013 12:31:14 A je po reklamách

Super. Rychlá, jednoduchá instalace a návod geniálně přesně popsaný. Můžu jenom doporučit. :)

Lukys
1
1

28.10.2013 12:40:46 Neblokuje reklamy

Prosím vás, poraďte mi někdo, jak mám s Adblockem zrušit ty reklamy, co se přehrávají před videem příkladně na streamu nebo na novinkách. Ta nejnovější verze adblocku funguje tak, že je tam nějaká základní sada filtrů a spustí se automaticky po instalaci, ale když chci zablokovat reklamu před videem, nedává to už možnosti a zruší to celý video. Jestli někdo víte, co s tím, prosím napište třeba na idiot.xxl@gmail.com. Děkuji

Jiří
2
1

10.9.2013 20:57:01 I am happy

Díky moc, pro mě nejlepší doplněk v prohlížeči který kdy kdoo vymyslel. Návod super, jsi frajer

Šindy
4
1

11.6.2013 1:04:54 a co jiny prohlizec ?

Zdravim a mam dotaz nepouzivam ani Fire Fox ani Google chrom  vystacim si s Explorerem ovsem automaticke otevirani reklam me taky vytaci naposledy reklama penzicka.cz  nejde ji zlikvidovat ani rucne krizkem hned na zacatku protoze krizek ja az na konci  uz jsem si na to stezoval  na centrum.cz  jehoz domovskou stranku pouzivam  i kdyz cim dal neochotneji  a uz jsem zvazoval jestli treba seznam.cz by nebyl lepsi  poradi nekdo program ktery takove agresivni nezadouci reklamy stopne ?

mik
2
1

1.6.2013 17:40:41 poděkování

Děkuji za radu,

Postup byl pochopytelný. Doufám, že to pomůže;)

Susan
0
1

28.3.2013 12:07:30 to nemá chybu !

konečně mám reklamy pryč ,které zatěžovali procesor až na 60%
a to u 2 jádra! snížila se i celková spotřeba a určitě to pomůže těm kteří mají slabší počítače a kouše se jim při prohlížení stránek !!

falko
1
1

27.1.2013 16:04:56 poděkování

Díky moc, už mě ty otravné reklamy štvaly, super návod. :)

Raen
2
1
1 | 2 | 3
© 2011 - 2015 SuperMartas a Tomáš Hypeš