14. ledna 2012 15:51

Tipy na Android hry 1

V prvním díle seriálu o hrách na Android vám představím 5 androidích her. Nemůžu začít jinak, než s populární hrou Angry Birds, motorkářskou hrou Racing Moto, kartami pro jednoho hráče - Solitaire, oddychovou hru Jewels a nakonec logickou hrou od Disney: Where's My Water?

Angry Birds

Tuhle hru by měl mít snad každý správný pařan ve výbavě svého mobilu. Jedná se o velice chytlavou hru, která na obrázcích příliš dobře nevypadá (nemyslím graficky), ale po vyzkoušení ji nemůžete dát z ruky. Příběh hry je prostý: ptáci velmi pečlivě opatrují svá vajíčka a když se k nim někdo jen přiblíží, má jistou smrt. Za nimi však tajně číhá parta zelených prasátek. Těm už se tráva přejedla, a tak, když ptáci zrovna zabíjejí komára, který si sedl na jejich vajíčka, jim je všechny vyfouknou a ihned si z nich začnou dělat snídani. To však ptáci nenechají jen tak a jsou rozhodnutí je zabít. Ve hře překonáváte různé pevnosti těchto prasátek s jednoznačným cílem: pobít je všechny.

Hra měla tak velkou oblibu, že ji vývojáři udělali dokonce i pro PC. Je určena pro prohlížeč Google Chrome, ale zahrajete si ji i v jiném, moderním prohlížeči podporující technologii HTML 5 (např. Firefox). Hru si můžete zahrát na adrese http://chrome.angrybirds.com/, kde jsou dostupné 2 příběhy + 1 bonusový chromepříběh (otevře se vám posbíráním log prohlížeče Google Chrome v ostatních příbězích), 1 vánoční příběh a po dokončení vánočního příběhu se vám otevře 3. příběh (na mobilu je dostupných 7. příběhu + bonusový příběh).

Ikona Angry Birds
Angry Birds
Rovio Mobile Ltd.
Verze:
Velikost:
Cena:
2.0.0
15 MB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 14.1.2012

Racing Moto

Racing Moto

V této motorkářské hře je vaším úkolem dojet do cíle v husté dopravě, aniž byste nabourali jediné auto nebo narazili do svodidel. Ze začátku potkáte dvě, tři auta, ale v pozdější části hry už nebudete moct mít nohu na plynu po celou jízdu. V normálním stavu jedete po silnici rychlostí přibližně stejnou, jako jednou okolní auta, ovšem při držení prstu na displeji budete čím dál tím více zrychlovat a získávat tak vyšší skóre. Motorku ovládáte pohyb mobilu do stran. Jako jedna z mála takovýchto her se Racing Moto hraje na výšku displeje.

Ikona Racing Moto
Racing Moto
DroidHen Casual
Verze:
Velikost:
Cena:
1.1.5
4 MB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 14.1.2012

Solitaire

Pokud pozorně čtete náš blog, jistě jste si všimli Víčkova návodu na hru Solitaire Klondike. Protože mě tuto hru naučil, zalíbila se mi na tolik, že jsem na ni nemohl na Androidu opomenout. Solitaire se proslavil hlavně díky operačnímu systému Windows, na kterém je již předinstalována. Díky tomu se také dostala svou androidí verzi. Jak hru hrát se můžete dozvědět na Internetu, přímo ve hře (anglicky) a nebo si můžete přešíst Víčkův návod (ovládání se může lehce lišit, například dvojklik nefungje). Mimo jiné hra obsahuje i tyto verze hry: Spider, Freecell a Forty Thieves.

Solitaire Solitaire 2
Ikona Solitaire
Solitaire
Ken Magic
Verze:
Velikost:
Cena:
1.12.2
83 kB
Zdarma
QR Kód
1.0+ 14.1.2012

Jewels

Jewels

Tato hra je typickou oddychovou hrou. Ve hře máte za úkol nasbírat co nejvíce bodů. Body získáváte tak, že musíte mít v řadě nebo sloupci alespoň 3 stejné drahokamy. Čím více drahokamů máte v řadě, tím více bodů dostanete. Více bodů také můžete dostat, pokud takhle proběhne série odebrání drahokamů. Vždy po určitém dosaženém skóre se posunete do dalšího "levelu", kde získáváte nkrát více bodů (kde n je číslo levelu), než v předchozím levelu. Na výběr máte ze 4 módů: normální, na čas, rychlý mód a nekonečný mód.

Ikona Jewels
Jewels
MHGames
Verze:
Velikost:
Cena:
1.997
2.5 MB
Zdarma
QR Kód
1.0+ SD 14.1.2012

Where's My Water?

Where's My Water?

V logické hříčce s názvem Where's My Water? (Kde je moje voda?) bude vaším úkolem dopravit nebohému krokodýlovi Swampymu vodu do vany, aby se mohl řádně vykoupat. Nebude to však lehké - v cestě vám totiž budou stát nejrůznější překážky, které vám pěkně potrápí mozek. Voda se ve hře chová jako ve skutečnosti, nechybí ani gravitace, takže dopravit vodu do vany nebude nejlehčí úkol. Hra má pěknou a roztomilou grafiku, což se od hry od Disneyho dalo čekat.

Ikona Where's My Water? Free
Where's My Water? Free
Disney
Verze:
Velikost:
Cena:
1.0.2
23 MB
Zdarma
QR Kód
2.1+ SD 14.1.2012

Hodnocení

Celkové hodnocení
7 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš