9. září 2012 20:53

Tipy na Android aplikace 5

Vítám vás u dalšího článku ze série Tipy na Android aplikace, tentokrát již s číslem 5. Tipy jsem se rozhodl po dlouhé době znovu psát na přání Víčka a díky velké sledovanosti (články s tipy měly největší sledovanost ze všech článků na Blogerech). Dnes si představíme pět užitečných aplikací pro vašeho androidího miláčka.

3G Watchdog - hlídací pes mobilního internetu

3G Watchdog

Aplikace 3G Watchdog, jak už její název napovídá, slouží ke kontrole přenesených dat. Ti z vás, co mají mobilní internet s datovým trafficem, ji jistě velmi ocení. Hned po prvním spuštěním se aplikace přesune do nastavení. To obsahuje nastavení limitu dat, které můžete přenést, období, za které můžete tyto data přenést, varování před určitým procentem přenesených dat, zobrazení notifikační ikonky jen při aktivním 3G a mnoho dalšího. Na úvodní stránce aplikace je pěkná tabulka, ve které se nachází informace o přenesených datech za dnešek, týden, měsíc a o přenesených datech celkem. Aplikace nepočítá jen přenesená data mobilním internetem, ale počítá i data přenesená pomocí Wifi. Nad touto tabulkou se nachází text, ve kterém aplikace odhaduje, kolik budete mít zhruba přenesených dat na konci období. Součástí aplikace jsou i 2 widgety. První ukazuje, kolik jste již přenesli dat (lze si ho zvolit ve 2 velikostech, menší zabírá jedno místo, větší zabírá místa 4) a druhý slouží k zapínání a vypínání mobilního internetu. Za velkou výhodu aplikace také považuji již obsaženou češtinu, která se dá zapnout v nastavení.

Ikona 3G Watchdog
3G Watchdog
Richard Gruet
Verze:
Velikost:
Cena:
0.38.4
991 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 9.9.2012

ES File Manager - pokročilý správce souborů

ES File Manager

Určitě jste někdy zažili situaci, kdy jste si potřebovali zkopírovat soubor z jedné složky do druhé, rozbalit archiv, nebo třeba odeslat jinak nepřístupný soubor. Tento problém vyřeší profesionální správce souborů ES File Manager. Aplikace dokáže dělat základní operace se soubory, jako je mazání, kopírování, přesouvání, přejmenování, atd. Nechybí ani vyhledávání a výběr více souborů. Aplikace obsahuje dokonce i vlastní audio/video přehrávač a editor (textových) souborů, takže přehrávání videí a úprava souborů nebude problém. Největší "plus" si u mě aplikace získala díky možnosti přístupu k souborům, které jsou sdílené pomocí LAN, a také díky tomu, že se umí připojit na FTP. Jak bylo již výše zmíněno, aplikace dokáže mimo jiné rozbalit i ZIP archivy.

Ikona ES File Manager
ES File Manager
EStrongs Inc.
Verze:
Velikost:
Cena:
1.6.2.0
2.6 MB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 9.9.2012

App 2 SD - získejte více místa pro aplikace!

App 2 SD

Pokud nemáte jeden z dražších mobilů, pak určitě máte i malou interní paměť (to je paměť v telefonu, ne paměť na SD kartě). A mnoho aplikací zabírá i více než 20 MB (zejména hry). Tím pádem vám za chvíli chtěj nechtěj dojde místo. Od Androidu verze 2.2 lze aplikace přesouvat na SD kartu (která může mít klidně i 32 GB) a to situaci značně zjednodušuje. Jenže! Představte si, že jste o této funkci nevěděli a vesele jste si nainstalovali mnoho aplikací a došlo vám místo. Co s tím? Máte 2 možnosti (pokud nepočítám odinstalaci aplikací). Buď můžete procházet všechny aplikace a kontrolovat, jestli nejde aplikace přesunout na SD kartu (a případně ji přesunout), nebo si můžete stáhnout skvělou aplikaci App 2 SD, která tuto nepříjemnou situaci vyřeší za vás. V aplikaci naleznete 3 záložky - Movable, On SD card, Phone only. V záložce Movable naleznete aplikace, které lze přesunout na SD kartu. Všechny aplikace se dají naráz přesunout v menu tapnutím na položku Move all apps. Záložka On SD card obsahuje aplikace, které jsou již na SD kartě. A poslední záložkou je záložka Phone only. Ta obsahuje aplikace, které nelze přesunout. Součástí aplikace je i mazač dočasné paměti (cache), takže žádné jiné aplikace na toto nejsou potřeba. Skvělou vlastností této aplikace je, že pokud nainstalujete novou aplikaci nebo hru, aplikace vás sama upozorní na to, jestli lze nově nainstalovanou aplikaci přesunout na SD kartu.

Ikona App 2 SD
App 2 SD
Sam Lu
Verze:
Velikost:
Cena:
2.57
946 kB
Zdarma
QR Kód
2.2+ SD 9.9.2012

TeamViewer - ovládejte počítač Androidem!

TeamViewer

Možná jste si někdy říkali, proč by jste nemohli počítač ovládat pomocí mobilu s Androidem, používat ho jako dálkový ovladač a třeba si pouštět filmy bez zbytečného vstávání. Na to slouží aplikace TeamViewer, která se dokáže připojit k jakémukoliv počítači a navíc není omezená jen na LAN. Aplikace je velmi jednoduchá, v podstatě stačí zadat heslo a ID počítače vygenerované pomocí programu TeamViewer, který musíte mít nainstalovaný (a spuštěný) na ovládaném počítači. Snad jedinou nevýhodou této aplikace je to, že pomocí ní nejde ovládat mobil počítačem a lehce horší (ale lépe by to asi nešlo) ovládání počítače.

Ikona TeamViewer
TeamViewer
TeamViewer
Verze:
Velikost:
Cena:
7.0.405
4.1 MB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 9.9.2012

StopWatch & Timer - stopky a odpočítávání v jednom

StopWatch and Timer

Určitě jste si někdy potřebovali změřit čas, za který vykonáte určitou činnost. K tomu vám poslouží velmi dobře aplikace StopWatch & Timer. Skrývá v sobě stopky a odpočítávání zároveň, takže nemusíte instalovat 2 aplikace, ale postačí vám aplikace jedna. Obrazovka se stopkami je klasická - obsahuje naměřený čas, tlačítka RESET a START (když jsou stopky zastavené) a tlačítka LAP a STOP (pokud stopky běží). Za zmínku stojí snad jen tlačítka RESET a LAP. Tlačítko LAP přidává nové kolo s údaji o čase uplynulém za toto kolo a s celkovým časem. Tlačítko RESET vynuluje stopky a smaže všechny kola. V nastavení lze zapnout podporu tlačítek pro změnu hlasitosti - přidávání hlasitosti = start/stop, ubírání hlasitosti = reset/lap, nebo že se při zastavení automaticky přidá nové kolo. Nyní už se dostáváme k odpočítávání. Obrazovka obsahuje zbývající čas a 3 tlačítka. První tlačítko (New) slouží pro vytvoření nového času. Druhé a třetí je stejné jako u stopek, tedy START a RESET. Tlačítko START spouští odpočítávání a při aktivním odpočítávání se mění na tlačítko STOP, které naopak odpočítávání zastavuje, ale neresetuje (to zajišťuje tlačítko RESET). V nastavení se dá nastavit zvuk, který se přehraje v případě skončení odpočtu, hlasitost a vibrace.

Ikona StopWatch & Timer
StopWatch & Timer
sportstracklive.com
Verze:
Velikost:
Cena:
1.23
690 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ SD 9.9.2012

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš