6. prosince 2011 18:38

Tipy na Android aplikace 3

Dnes si ukážeme aplikaci, která se bude hodit nejen zedníkům a tou bude vodováha, dále pak editor TXT souborů, aplikaci zaznamenávající vybíjení a nabíjení baterie do grafu, aplikaci pro čištění cache a nakonec aplikaci, která doslova "zabije" všechny spuštěné programy.

Power Bubble - androidovská vodováha

Power Bubble

Potřebovali jste někdy něco udělat tak, aby to bylo ve vodorovné poloze, ale bohužel jste u sebe vodováhu ani jiný nástroj neměli? Pokud u sebe nosíte svůj chytrý telefon, nebude to pro vás žádný problém. Chytré telefony jsou vybaveny tzv. akcelerometrem, který hlídá jakékoliv pohnutí. Toho využívá aplikace Power Bubble, která pomocí údajů z akcelerometru určí, jestli je telefon ve vodorovné poloze nebo ne. Aplikace umí ukázat jak moc je telefon "nahnutý" (ve stupních na 1 desetinné místo) a zobrazuje to hlavně dynamicky - jako bublinku v pravé vodováze. Otočením telefonu se také mění ukazatel. Chcete-li, můžete při 0° nechat telefon pípnout. Zdá-li se vám měření nepřesné, můžete údaje kalibrovat. To uděláte např. tím, že na vodorovný stůl mobil položíte a stisknete tlačítko pro kalibraci. Dále je tu také možnost zamknutí polohy - bublinka i stupně zůstanou právě v té poloze, kdy jste je zamkli. Příjemný design navíc aplikaci dodáva pocit skutečné vodováhy. Bohužel se krása aplikace podepsala na její velikosti - 3 MB není v mobilech zrovna málo. Dobrou zprávou však je, že se podstatná část aplikace dá uložit na SD kartu (Android 2.2+).

Ikona Power Bubble - vodováha
Power Bubble - vodováha
Boy-Coy
Verze:
Velikost:
Cena:
1.0.6
3 MB
Zdarma
QR Kód
2.1+ SD 07.12.2011

Pokud hledáte nějakou alternativu této aplikace, mohu vám doporučit aplikaci Bubble level, která má jen 87 kB. Rozdíly jsou jen minimální - např. místo pípnutí cinká jako zvonek, nemá tak působivý design, ale navíc umí zamykat orientaci displeje a má navíc jednu další polohu a tou je kruh - ale plní stejnou funkci a nezabírá tolik místa.

Ikona Bubble level
Bubble level
Antoine Vianey
Verze:
Velikost:
Cena:
1.8.0
87 kB
Zdarma
QR Kód
1.6+ SD 07.12.2011

Text Edit - editor TXT

Text Edit

Občas je potřeba upravit nějaký ten TXT soubor. K tomu poslouží velice jednoduchá a účinná aplikace Text Edit. Po prvním otevření na vás vybafne bílý text s černým pozadím, což nemusí být na oči moc příjemné. Barvu textu i pozadí si můžete libovolně v nastavení změnit (klidně i na růžovou). Samotná aplikace je jedno velké textové pole, do kterého můžete psát libovolné texty. Můžete si vybrat, jestli začnete psát nový text nebo upravíte již existující. Aplikace navíc umí napsaný text poslat jako e-mail, e-mailovou přílohu nebo umí vyhledávat soubory. V nastavení se dají ještě nastavit velikost a typ písma, výchozí složka pro ukládání a další.

Ikona Text Edit
Text Edit
Paul Mach
Verze:
Velikost:
Cena:
1.5
128 kB
Zdarma
QR Kód
2.1+ 07.12.2011

Watts - graf vybíjení

Watts

Chtěli jste někdy zjistit, kolik váš mobil "žral" baterky v určitý čas? S aplikací Watts už to nebude problém. Aplikace se skládá ze 2 částí. První částí je služba spuštěná na pozadí. Stará se o zaznamenávání stavu baterie. Druhou částí je aplikace pro vykreslení grafu. Ten je velmi jednoduchý a přehledný. Když je baterie plná je čára grafu zelená a s postupným vybíjením se čára začíná zbarvovat do žluta, oranžova až červena při vysokém vybití. Při nabíjení je to naopak. Tapnutím na určitou část grafu se zobrazí datum a čas, kdy byl právě takový stav baterie. Graf si můžete zobrazit pro 1 - 5 dní nebo pro celou dobu meření.

Ikona Watts
Watts
Scott Weston
Verze:
Velikost:
Cena:
1.3.2
267 kB
Zdarma
QR Kód
1.6+ 07.12.2011

1Tap Cleaner - čistič cache

1Tap Cleaner

Když už tak v mobilu máme pár aplikací, určitě některé z nich ukládají cache (mezipaměť). Ta zabírá zbytečně místo a hlavně v telefonech s malou pamětí je dobré ji občas (já to dělám po každé práci s ním :-D) promazat. K tomuto účelu slouží aplikace 1Tap Cleaner. Ta nejdříve zanalyzuje data, seřadí je podle velikosti cache (pokud ani jedna aplikace cache nemá, tak podle abecedy) a nabídne smazání všech dat jedním tapnutím. Navíc nabízí mazání historie aplikací (např. prohlížeče, Google Playe, ...), která je taky zbytečná. Sice není tak velká jako cache, ale trochu toho místa uvolní. Dole pod čističem je také zobrazena celková a volná interní paměť telefonu. Pokud nechete přemýšlet, kdy jste naposledy cache smazali, je tu možnost automatického mazání. Ta lze ve free verzi nastavit pouze každé 3 dny nebo každý týden. V placené verzi ji lze nastavit každou hodinu až každé 2 týdny.

Ikona 1Tap Cleaner - cache/his/def
1Tap Cleaner - cache/his/def
Sam Lu
Verze:
Velikost:
Cena:
1.45
281 kB
Zdarma
QR Kód
1.6+ 07.12.2011

Advanced Task Killer - zabiják procesů

Advanced Task Killer

Většina aplikací nemá tlačítko pro ukončení. Proto ať se snažíme, jak se snažíme, aplikace zůstane tajně spuštěná na pozadí. Naštěstí je tu Advanced Task Killer. Ten umí jednoduchou věc: vybrané procesy (aplikace) prostě "zabije" (vypne). Ovládání je velmi jednoduché. Při zapnutí na vás vybafne velké tlačítko "KILL selected apps". Nejdříve je však třeba vybrat aplikace. Ze začátku jsou vybrané všechny aplikace, ale ukočování některých aplikací může být nežádoucí, proto je třeba je odškrtnout. Aplikace je natolik dokonalá, že si dokáže zaškrtnuté resp. odškrtnuté aplikace zapamatovat. V nastavení si lze vybrat např. automatický start aplikace se startem telefonu, level "zabíjení" aplikací nebo třeba bezpečnostní level. Tip: Aplikace dokáže "zabít" i sama sebe ;-)

Ikona Advanced Task Killer
Advanced Task Killer
ReChild
Verze:
Velikost:
Cena:
1.9.7B92
97 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 07.12.2011

Hodnocení

Celkové hodnocení
6 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

8.12.2011 16:40:00 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ap

Jááj aha :)

Well
1
2

8.12.2011 16:28:36 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Aplika

ROOTnutý ho nemám, záruku už stejně nemám a ROOTnout ho nehodlám - to je stejné jako s ROM - nechci riskovat. I když bych rád, ale prostě riskovat nebudu...
P.S. Délku předmětu už jsme překonali tak chybí část Aplikace :D

SuperMartas
2
1

8.12.2011 16:17:42 Re: Re: Re: Re: Re: Aplikace

Kurnik, zabudol som do nadpisu dať "Re:"

Well
2
2

8.12.2011 16:16:26 Re: Re: Re: Re: Aplikace

Aha, a máš mobil ROOTnutý ? Pretože ak áno, takisto to má aj samé skvelé výhody,  a niektoré aplikácie dokonca vyžadujú ROOT a už aj android market podporuje ROOTnuté fony .. Lenže ak to urobíš, stratíš záruku :/

PS:JJ asi áno, ale už to nebude trvať dlho, pretože nadpis môže obsahovať len určity počet znakov, a o chvíľku ho prekonáme :D

Well
4
0

8.12.2011 16:05:49 Re: Re: Re: Re: Aplikace

Také jsem o tom přemýšlel, ale nechci riskovat a do Vánoc to vydržím ;-)
P.S. Asi trhneme rekord v počtu "Re:" :-D

SuperMartas
1
1

8.12.2011 16:03:05 Re: Re: Re: Aplikace

Jasné :) A prečo si nenahodíš novú ROMku ?? Aj ja mám ROMku CyanogenMod a je to uplná bomba ! Totálne vylepší obyčajný android !

Well
1
1

8.12.2011 15:25:12 Re: Re: Re: Aplikace

Možná máš pravdu, ale to co popisuješ platí jen pro Android 2.2+ (asi). Já mám bohužel Android 2.1, tak nevím, jestli v těch novějších verzích není něco takového, co ty popisuješ. Na Vánoce se ale vše změní, protože dostanu nový mobil, kde bude Android 2.3 s možností update. To doplním ke všem aplikacím, jestli jdou nainstalovat na SD (u některých je to teď, protože můj táta má vyšší Android a některé popisované aplikace tam má), začnu taky recenzovat hry a vyzkouším ten Task Killer, jestli je to tak jak říkáš. ;-)

SuperMartas
1
2

8.12.2011 15:14:08 Re: Re: Aplikace

Nie je to problém s kompatibilitou, pretože TaskKiller naozaj zabranuje aplikáciám aby sa spúšťali. A Android vtedy zabíja aplikácie keď je málo RAM ;) A mnohé aplikácie sa spustia znova :) napríklad wifget na počasie, takže je to zbytočné a android ad 2.2+ má už vylepšeniú reguláciu aplikácií. A ešte ak si ich android sám ukončí tak tie ktore este eventualne bude potrebovat uchovava v pamati co najdlhsie, aby sa pri opatovnom otvoreni zobrazovali rychlejsie. Tym usetri tvoj cas a aj baterku, lebo procesor nemusi dany proces vypinat pri killnuti a spustat znova. Drzanie aplikacii v pamati ma takmer nulovy dopad na vydrz. V info o baterke sa aj tak docitas, ze ziadny z tychto procesov nedosiahne ani 1% zo spotreby baterie, naopak taky displej niekedy aj 80%. :D

Well
0
3

8.12.2011 14:34:14 Re: Aplikace

Tak to asi bude problém s kompatibilitou. Ten program ukončí i sám sebe a když není spuštěný, tak logicky nežere baterii. To, že ti zabil budík, může být taky příčina nekompatibility a/nebo máš špatný budík :). A to, že Android aplikace ukončuje po čase sám, je pravda, ale pokud máš málo RAM paměti, může se ti předčasné ukončení některých aplikací hodit.

SuperMartas
2
2

8.12.2011 14:26:18 Aplikace

Aplikácia -Advanced Task Killer- je uplne nanič, ona nie že šetí baterku ale naopak, žere ju ! Mal som TaskKiller a po čase som ho vymazal .. Aj ked som nezabil budík, on ho aj tak sa zabije a nedovolí mu ráno sa spustiť. A aplikácia vôbec nie je potrebná lebo Android ukončuje aplikácie po čase sám :)

Well
0
4
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš