30. listopadu 2011 19:22

Tipy na Android aplikace 2

V dnešním díle vám představím 4 aplikace. První aplikace bude aplikace na zjištění zdroje Wi-Fi signálu, druhá bude rychlý klient pro většinu protokolů, třetí profesionální kalkulačka a čtvrtou převodník jednotek. Na závěr vám ještě ukážu jednu bonusovou aplikaci - takový žertík.

Wifi Analyzer - kde je ta Wi-Fi?

Wifi Analyzer

Ke smartphonu se jako vyšitý hodí mobilní internet. Zdá-li se vám moc drahý nebo ho prostě nechcete kupovat, přichází na řadu Wi-Fi. Většina Wi-Fi sítí je zaheslovaná, ale některé jsou i bez hesla. Většinou neznáte zdroj signálu, a proto je ze začátku signál velmi slabý a může se často odpojovat. S Wifi Analyzerem pro vás nebude problém najít zdroj. Má totiž vestavěný měřič síly signálu. Čím blíže jste, tím častěji pípá, bliká a také větší hodnota dBm. Tento nástroj však neslouží pouze k určení síly signálu, ale dokáže také zobrazit MHz a MAC adresu a pokud jste k dané Wi-Fi připojen, zobrazí i IP adresu. Na výběr máte z 5 zobrazení: graf kanálů, časový graf, hodnocení kanálů, AP list a měřič signálu.

Ikona Wifi Analyzer
Wifi Analyzer
farproc
Verze:
Velikost:
Cena:
2.5.16
452 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ SD 29.11.2011

Meebo IM - Náhrada za ICQ v jednom

Meebo IM

Chatujete často s kamarády přes ICQ nebo Facebook? Pokud jste odloučeni od PC a máte na svém mobilu Meebo IM, můžete v chatování vesele pokračovat. Aplikace se může pišnit svou jednoduchostí, rychlostí, velikostí a množstvím protokolů na výběr. Zvládá protokoly služeb AIM, Facebook (chat), Google Talk, ICQ, Jabber, Meebo, MSN, MySpace a Yahoo. Pokud jste v některé službě přihlášeni, nemusíte mít aplikaci zapnutou, protože bude spuštěná na pozadí. Pokud vám někdo napíše zprávu, zobrazí se vám její část v notifikační liště, přehraje se zvuk a telefon zavibruje (dá se vypnout). Aplikace také umí nastavovat statusy, přidávat kontakty, mazat je a ve zprávách zobrazuje Meebo smajlíky.

Ikona Meebo IM
Meebo IM
Meebo, Inc.
Verze:
Velikost:
Cena:
22
291 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 29.11.2011

RealCalc - vědecká kalkulačka

RealCalc

Na Android telefon je zpravidla nějaká ta kalkulačka nainstalována. Občas se ale hodí funkce, které většinou tyto kalkulačky neobsahují, jako je třeba mocnina na X-tou, odmocnina a další. Právě k tomuto účelu slouži kalkulačka RealCalc. Má opravdu mnoho funkcí. Zvládá ať už jednoduché počítání, tak i složité matematické operace. Dokáže si zapamatovat 10 posledních výsledků, můžete si v ní uložit až 10 čísel (funkce M) a má toho ještě mnohem více. Díky psaní této recenze jsem zjistil, že obsahuje i převodník jednotek. Jedná se o jednu z nejlepší free kalkulaček dostupné na Google Play.

Ikona RealCalc Scientific Calculator
RealCalc Scientific Calculator
Quartic Software
Verze:
Velikost:
Cena:
1.7.2
277 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 30.11.2011

handyConvert - univerzální převodník jednotek

handyConvert

Občas je potřeba převést nějaké jednotky na jiné. V tom vám může pomoci aplikace handyConvert. Ta vám nabízí více jak 1600 jednotek k převodu. Většinou využijete pouze ty nejbežnější, jako je hmotnost, objem, délka, rychlost, ad. Aplikace umí i neobvyklé jednotky, jako je převod jasu, zvuku a mnoho dalšího. V aplikaci se hned po spuštění objeví nejběžnější převody. Při tapnutí na nějaký převod se vám zobrazí všechny jeho jednotky. Stačí pouze zadat jakoukoli jednotku a aplikace vám ji převede do jednotek ostatních. Velmi jednoduchá, účinná a najdete zde právě to, co ptřebujete - taková je aplikace pro převod jednotek, převodník handyConvert.

Ikona handyConverter
handyConverter
mmin
Verze:
Velikost:
Cena:
1.6
180 kB
Zdarma
QR Kód
1.6+ 30.11.2011

Noble fart - tichý a smradlavý žert

Pokud jste alespoň trochu angličtinář, určitě vám bude jasné, o čem je tato aplikace. Aplikace by se dala přeložit jako vznešený prd. O to také v této aplikaci jde. Na výběr máte celkem 6 efektových prdů pro pobavení přátel. Navíc je zde možnost načasování, takže stačí mobil vhodně umístit, načasovat a počkat na vhodným okamžik :)

Ikona Noble Fart
Noble Fart
Noble Master Games
Verze:
Velikost:
Cena:
1.1.12
636 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 30.11.2011

Hodnocení

Celkové hodnocení
3 hlasy
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

1.12.2011 16:53:55 Re: Re: Noble Fart

Obrovská škoda, já se těšil.. no nedá se svítit, zkusím Python.. :)

Grelek
2
0

1.12.2011 14:54:37 Re: Noble Fart

Ahoj. Rubrika "Výuka C++" už tady není a ani nebude. Měli jsme redaktora, který C++ ovládá a byl rozhodnut o tom psát. Bohužel, říkal to už při spuštění blogerů (tedy 16.10.2011) a doposud nenapsal ani jeden článek - bohužel. Výuka C++ tedy není plánována a z 90% ji psát nebudeme. :(

SuperMartas
1
0

1.12.2011 14:49:37 Noble Fart

Díky Noble Fart jsem začal přemýšlet že bych se zbavil svého starého (opravdu starého:)) mobilu a koupil si dotykáč s Androidem :D.

Jinak bych se chtěl zeptat jak to vydíte s rubrikou Výuka C++, celkem by se mi líbila :), díky za odpověď.

Grelek
1
0
© 2011 - 2023 SuperMartas a Tomáš Hypeš