21. listopadu 2011 19:18

Tipy na Android aplikace 1

Dnes vám představím aplikaci pro ochranu vašeho mobilu, aplikaci, která z vašeho mobilu udělá baterku, aplikaci pro čtení QR kódů a nakonec aplikaci pro přenos souborů z mobilu do PC a nakopak pomocí wifi, resp. FTP.

Antivirus zdarma - aby byl váš mobil v bezpečí

Smartphony jsou snadným cílem virů, hackerů a malwaru. Proto pro vás AVG Mobilation vytvořili Antivirus. Je k dispozici ve dvouch variantách: zdarma a pro. Antivirus umí prověřovat váš mobil jedním kliknutím, při instalaci sám přověřuje právě instalovanou aplikaci, dokáže lokalizovat ukradený/ztracený mobil pomocí Google Maps, umí ukončit nepotřebné úlohy a mnoho dalšího. Více se dozvíte v popisu aplikace na Google Play.

Ikona Antivirus zdarma
Antivirus zdarma
AVG Mobilation
Verze:
Velikost:
Cena:
2.9.2
1.8 MB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 21.11.2011
Ikona Anti-virus Pro
Anti-virus Pro
AVG Mobilation
Verze:
Velikost:
Cena:
2.9.2
1.8 MB
99,04 Kč
QR Kód
1.5+ 21.11.2011

Svítilna - posviťte si displejem

Taky se vám občas stává, že je tma, jste třeba na chatě, kde není elektřina nebo potřebujete najít vypnínač a po ruce nemáte baterku, ale svůj mobil ano? Nainstalujte si do něj aplikaci s výstižným názvem Svítilna a tma pro vás nebude překážnou. Aplikace má celkem 5 možností, jak si posvítit či na sebe upozornit. První je světlo displeje, který rozsvítí celý displej bíle a navíc mu přidá 100% jas. Druhou možností jsou žlutá výstražná světla. Třetí možnost je žárovka - tažením prstu nahoru/dolu zvyšujete/snižujete intenzitu světla a tažením prstu doprava/doleva měníte barvu pozadí žárovky. Další možností je barevné světlo. Tažením prstu doleva/doprava měníte barvu světla, tažením prstu nahoru/dolů zvyšujete/snižujete jas dispeleje. Poslední možostí je policejní maják, který bliká střídavě červeně a modře. Pokud jste majitelé telefonu, který má i led diodu, nabízí aplikace ještě možnost 6. a to na jedno tapnutí zapnout/vypnout tuto led diodu.

Ikona Svítilna - Tiny Flashlight
Svítilna - Tiny Flashlight
Nikolay Ananiev
Verze:
Velikost:
Cena:
3.9.9.11
1.6 MB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 21.11.2011

NeoReader - a opisování odkazů je minulostí

Setkali jste se se situací, kdy potřebujete nainstalovat aplikaci nebo přejít na nějakou URL, ale nechce se vám psát adresa či psát text k vyhledání? K tomu vám poslouží NeoReader - čtečka QR kódů. QR kódy jsou 2D obrázky čtvercového tvaru, ve kterých jsou zakódovány adresy URL, číslice, text, telefonní číslo nebo třeba SMS text. Tyto kódy najdete u každé aplikace na tomto webu - jsou to ty černobílé obrázky vpravo od popisu aplikace. Tyto QR kódy pomocí fotoaparátu přečte čtečka, jako je NeoReader a zobrazí vám rozšifrovaný obsah, který byl zašifrovaný v QR kódu. NeoReader vám potom nabídne (pokud je to URL), jestli chcete na tuto adresu přejít nebo co s ní chcete udělat. NeoReader navíc umí QR kódy typu DataMatrix, čárové kódy a několik dalších. Před NeoReaderem jsem používal QRDroid. Ten má sice o něco více funkcí, ale je mnohem větší, než NeoReader, ale hlavní výhoda NeoReaderu je rychlost - QR kód dokáže přečíst ještě když nemá ani zaostřeno a trvá mu to o dost méně, než QRDroidu.

Ikona NeoReader
NeoReader
NeoMedia Europe AG
Verze:
Velikost:
Cena:
1.00.33
487 kB
Zdarma
QR Kód
1.5+ 21.11.2011

FTPServer - bez kabelů do PC a zpět

Poslední aplikací, kterou si dnes představíme, je aplikace FTPServer. Uvedu příkladovou situaci: Máte vybitý mobil, jdete ho připojit k nabíječce, kterou máte na druhém konci domu/bytu. Když ho připojíte, zjistíte, že jste si tam chtěli dát ještě nějaké písničky, ale odpojovat se vám ho nechce. Co teď? Pomůže vám právě FTPServer. Ten vytvoří z vašeho telefobnu FTP server - jak již název aplikace napovídá. Pro to, aby fungoval, musíte být připojeni ve stejné síti pomocí Wifi. Z "venku" se tak k telefonu nikdo nedostane. Při prvním spuštěním se vás program zeptá na uživatelské jméno, heslo, port a další věci. Po vyplnění se program pokusí ze sebe vytvořit FTP server. Ten se dá jedním tapnutím vypnout nebo zapnout. Nahoře v liště programu pak budete mít IP adresu s portem, kterým se máte připojit k telefonu. Stačí tedy přijít k počítači, ve FTP klientovi zadat vyplněné údaje a už můžete procházet soubory ve vašem mobilu. Jeho výhoda oproti USB je to, že dokáže procházet i interní paměť, nevýhodou potom může být rychlost přenosu, která je oproti USB pomalejší.

Ikona FTPServer
FTPServer
Andreas Liebig
Verze:
Velikost:
Cena:
1.9.0
75 kB
Zdarma
QR Kód
1.1+ 21.11.2011

Hodnocení

Celkové hodnocení
5 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

18.1.2012 19:16:42 63263

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P[!]:(:D:-|:):P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][?][idea][arrow][evil]:(:D:P:-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!][?][idea][idea][arrow][evil][evil][evil][evil][evil][evil][evil][evil][evil][evil][evil][evil][evil]

54312
1
3

18.1.2012 19:16:00 .

:):):):):):)

.
0
5
© 2011 - 2024 SuperMartas a Tomáš Hypeš