15. září 2012 11:19

Moje nenávist k alkoholu (část 2.)

Tento článek je pokračováním mého předcházejícího článku Moje nenávist k alkoholu (část 1.) Uvedu zde další své názory na alkohol.

O čem jsem psal minule

V minulé části jsem vysvětloval, proč mám k pití odpor a proč alkohol tolik nesnáším. Přidal jsem k tomu pár příběhů, abyste se dokázali vžít do určitých situací způsobených alkoholem, do kterých se běžně nedostanete, ale přesto se jiným lidem dějí. Mohli jste si taky všimnout, že jsem alkohol pojmenoval jednou pravdivou větou: "Ten, jehož má každý člověk rád, ale on nemá rád nikoho." (on se totiž jen tváří jako přítel)

Co ty o tom můžeš vědět, když nepiješ!?

Možná si říkáte, že jsem hrozný, když na alkoholu hledám jen to špatný. A taky vás určitě napadá, že bych mluvil jinak, kdybych si alkohol vyzkoušel. Nejspíš to tak asi je, ale já se za to vůbec nestydím - jsem, jaký jsem a kvůli nikomu se měnit nechci. Alkohol jsem si už v menším množství taky vyzkoušel, ale jedinný, co jsem potom cítil byla jen únava. Jestli ale někoho baví, když se může opít a pak se před ostatníma ztrapňovat, neberu mu to - to je jeho věc.

Alkohol jako pomocník

Samozřejmě nepopírám, že by mohl mít také nějaké klady. To určitě má. Vždyť má léčebné účinky, člověk ve stresu se může s jeho pomocí uvolnit, jenže... To jsou věci, které se dají vyřešit i bez něho. Navíc, aby měl alkohol léčebný účinek, nemusím být jednou nebo dvakrát týdně nalitej.

Ale bez alkoholu nemůže být pořádná zábava

A tohle tvrdí kdo?

Alkoholici?

Alkoholik vám to řekne proto, že si zábavu (a vlastně ani život) bez svého oblíbeného nápoje nedokáže představit. Tomu se taky nějak říká... tuším, že závislost.

Reklamy v televizi?

Ano, každá reklama na pivo nebo jiný alkoholický nápoj vám v podstatě tvrdí, že bez alkoholu nemůžete mít kamarády, se kterými vám bude dobře a se kterými se budete výborně bavit. A teď mi řekněte, která reklama mluví pravdu? To je stejné jako s prostředkama na mytí nádobí, kde v reklamě dají na houbičku pár kapek, jednou přejedou mastnou pánev a celá je najednou zářivě čistá.

Je třeba si uvědomit, že reklamy jsou tu proto, aby lidem naslibovaly hory, doly, člověk si to pak koupil, a ti nahoře z toho měli peníze.

Sranda a zábava bez alkoholu

Ujišťuji vás, že i to jde. Stačí, když má člověk alespoň nějakou fantazii a dobrou náladu (nic víc). Taková zábava je snad nejkvalitnější, jakou jsem kdy poznal. Já, když mám dobrou náladu, dokážu se dostat do takového stavu, kdy mě pořád napadají legrační hlášky na téma, o kterém je zrovna řeč. Jenže taková zábava některé lidi, jak se zdá, neláká - raději by si zašli na skleničku, jako kdyby jim nic jiného radost nedělalo.

Bez chlastu je ale nuda

Na to mám jednoduchou odpověď. Když nemáš žádné záliby, nic, co by ti dělalo radost, co by tě vyloženě bavilo, tak asi jo. Ale já věřím, že každý člověk by si našel nějakýho koníčka, který by ho bavil. Jen musí hledat a nebýt líný.

Jak vidím opilce já

Podle mého názoru jsou to lidi, kteří zahazují své vlastní já a zbavují se tak svých osobností. To je ale jen jejich věc, já se jim do toho plést nechci. Někteří mi zase připadají, jako když tímto způsobem nezodpovědně utíkají před svými problémy. Stejně jim to v ničem nepomůže - spíš naopak.

Kocovina a závislost

Kocovina je něco, co já nemohu znát. Nikdy jsem se neopil, takže ani není divu. Pár věcí o ní ale přesto vím. Z lékařského hlediska má vznik kocoviny jistě nějaké logické vysvětlení. Z mého pohledu je to ale jasná známka toho, že se tělu po vyprchání tlumivých účinků alkoholu něco nelíbí, že mu alkohol nedělá dobře. Ale kdo ho poslouchá, že? Je to jen bolavá hlava nebo pocit žízně, tak si dám prášek, zapiju ho vodou a za chvíli mám pokoj. Tělo si pak řekne něco jako: "Co jsem komu udělal! Teď mě budou cpát ještě chemikáliema." Pak už člověk válčí se svým vlastním tělem. Problém je v tom, že se mu tělo vždycky podřídí, takže si člověk řekne: "Hurá, mám vyhráno! Příště to tak udělám zase." Tělo se časem teda přizpůsobí a alkohol už vyžaduje samo. Sice vám pak vždycky řekne, že se mu to nelíbí, ale o to už se nikdo nezajímá.

Česká republika aktuálně

Jistě jste si všimli, že je v současné době vyhlášena v ČR prohibice. Nesmí se u nás nikde prodávat lihoviny s obsahem alkoholu nad 20 %, protože se na pulty našich obchodů dostal jakýsi špatný alkohol, díky němuž už zemřelo několik lidí. Abych pravdu řekl, mě ta prohibice vůbec netrápí. Ať si klidně je. Podle mě by ani nebylo na škodu, kdyby se alkohol omezil ještě více.

Lidé by podle mě měli začít hledat krásy života jinde než jen ve drogách, existuje totiž spousta lepších věcí - jen je objevit.

Jak se mi žije bez alkoholu

Nemyslím, že bych o něco důležitého přicházel, dokonce mám dobrý pocit z toho, že zůstávám sám sebou a že se pořád držím. Jsem vděčný za to, že mám kolem sebe lidi, kteří mě v mém abstinenství podporují a kteří mě nenutí chlastat. Tímto jim chci poděkovat za to, že mě berou takovýho, jaký jsem, že se mě nesnažejí předělat a že se se mnou kamarádí, i když jsem občas na zabití. Ve škole se mi zatím daří (ačkoliv mě nebaví) a vymýšlení příběhů o Rexovi a přátelích je něco, co dává mému životu smysl, takže nevidím jedinný důvod, proč bych se měl jakkoliv měnit.

Pár vět na závěr

Doufám, že pro vás byl můj článek alespoň trochu přínosný a že mě ostatní budou brát takovýho, jaký jsem, protože já taky nikoho předělávat nechci. Ať si každý se svým životem zachází tak, jak uzná za vhodné.

Bude pokračování?

Jestli bude mít tento článek i 3. část, nevím. Uvidíme, co mi zase přelítne přes nos. Prozatím se tedy s vámi loučím.

Otázka na závěr:

Pořád ho máte rádí, když víte, že on vás rád nemá?

Hodnocení

Celkové hodnocení
12 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

15.9.2012 17:45:44 Re: alkohol zabíjí

Pravda. :D

Lukáš Hörmann
7
0

15.9.2012 17:22:44 alkohol zabíjí

Alkohol zabíjí !!! Nesmíme ale opomenout, že spoustu lidí se díky němu narodilo :)

alkohol
6
1

15.9.2012 16:40:40 Opraveno

Díky moc. ;) Už jsem to opravil. Omlouvám se za chyby. Když nějakou ještě najdete, dejte mi vědět.

Lukáš Hörmann
3
0

15.9.2012 16:22:11 Hrubka

Jen jsem se zběžně podíval na článek od shora dolů a málem jsem spáchal harakiri! Vydím, co to je proboha?! :D Oprav si to na vidím :D.

Grelek
3
0
© 2011 - 2019 SuperMartas a Tomáš Hypeš