23. listopadu 2013 11:36

Já a DOCTOR WHO

Po dlouhé době vás opět vítám u svého pravidelně nepravidelného blogu. Dnes se trochu odkloním od své tvorby komiksů. Článek s ní ale mírně souvisí.

O čem to bude:

V tomto článku se zaměřím na svůj oblíbený britský seriál, který hodně změnil mé myšlení a inspiroval moji tvorbu komiksů. Allons-y!!!
DOCTOR WHO má 50té výročí!

Jak jsem se vlastně k DW dostal:

Jednoho dne jsme se s Víčkem nudili a on přišel s nápadem, že by mi pustil jeden seriál, který by se mi možná mohl líbit (tenkrát jsem měl nakreslenou tuším druhou kapitolu komiksu, kdy Rexova parta cestovala časem do druhohor). Jakmile jsem slyšel o cestování časem, seriál mě zaujal - hned jsem v tom viděl inspiraci pro své komiksy. Nebýt kámoše Víčka, asi bych seriál nikdy nenašel a nemohl se jím inspirovat - děkuju ti.

Moje dojmy z DW:

Seriál jsem sledoval od 1. nové série, kde tehdy hrál Doctora - hlavního hrdinu, který své skutečné jméno tají - Christopher Eccleston. Hned jsem si všiml toho, jak se Doctor vždycky usmál, když byl v nějakým malérů, což se mi na něm zalíbilo - byl to takový praštěný chytrák. Doctor s sebou většinou bere na cesty časoprostorem své lidské přátele, které si pečlivě vybírá. Cestuje pomocí ukradeného stroje času - modrá policejní telefonní budka, která je zevnitř větší, nebo chcete-li: zvenku je menší. Doctor jí říká TARDIS, což je zkratka anglického Time And Relative Dimensions In Space (česky: čas a relativní dimenze ve vesmíru). TARDIS je živá a má duši, doveze Doctora vždy tam, kde (a kdy) ho někdo potřebuje a potom Doctor vždycky řeší nějaký problém.

Najednou ale Doctor zregeneroval (= změnil svou podobu), protože umíral (lidé jeho rasy - páni času - dokáží změnit každou buňku svého těla, aby si zachránili život - tím se však změní i jejich povaha). Najednou stál v TARDIS nový herec - David Tennant - a já jsem si říkal: "Vždyť ten se na Doctora vůbec nehodí!" No, spletl jsem se. Po pár dílech jsem si ho tak oblíbil, že bych ho už neměnil. Proč jsem si ho ale tak oblíbil? Jednoduše proto, že mi najednou nějakým způsobem začal Doctor připomínat mě samotného. Nemyslím tím vzhled, ale jeho emoce. Občas na něm bylo vidět, že má za sebou něco, co ho velmi poznamenalo - tzv. časovou válku, kterou jako jediný z pánů času přežil. Kromě toho se mu ale přihodily další špatné věci (např. ztráta milované Rose), které ho dovedli dokonce k slzám. Ale nejvíc se mi líbil v momentě, kdy byl velmi naštvaný na jednoho člověka a mířil mu dobu nabitou pistolí na hlavu (Doctor zbraně nikdy nepoužívá) a pak z ničeho nic zbraň sklonil a řekl: "Neudělám to. Chápete?! Nikdy to neudělám!" Tím si u mě vysloužil titul nejoblíbenějšího Doctora (i když chápu že ten herec to jen měl ve scénáři a stejně tak to mohl mít i někdo jiný).

Po jeho smutném konci, kdy zregeneroval nejen on, ale i TARDIS, přišel nový Doctor - Matt Smith. Ačkoliv jsem si na něj zvykl a jeho gesta se mi zalíbila, neohromil mě natolik, jako Doctor předchozí. Tenhle Doctor (ne herec, ale jeho role) se mi zdá oproti předchozímu docela dost namyšlený.

Tyto dvě poslední Doctorovi regenerace se teď setkají ve výročním speciálu a já jsem velmi zvědavý, jak to dopadne. Při příležitosti 50. výročí seriálu jsem si řekl, že se pokusím nakreslit něco, co s DW souvisí. Zde je výsledek:

Doctor Who

Není to sice žádné mistrovské dílo, ale snad je alespoň poznat, o koho jde. Nalevo je 10. Doctor (David Tennant) a napravo 11. Doctor (Matt Smith).

DW mě změnil

Nevím, jak tomu je u ostatních Whovianů (fanoušků DW), ale mě seriál docela dost změnil. Začal jsem se na svět dívat trochu jinýma očima. Najednou jsem se snažil všímat si náhodných věcí nebo událostí a s něčím si je spojovat - jako by můj mozek najednou nudil každodenní život.

Kromě toho jsem začal dostávat spoustu nápadů na další pokračování komiksu - když jsem viděl, co někdo dokáže vymyslet, řekl jsem si, že to musím dokázat taky. Najednou jsem měl v hlavě svůj vlastní příběh, který chtěl (a pořád ještě chce) ven.

Na závěr

Na závěr bych chtěl seriálu popřát, ať se mu daří i v dalších letech a ať mají jeho tvůrci i nadále spoustu skvělých nápadů na Doctorova dobrodružství.

Geronimo!!!

Hodnocení

Celkové hodnocení
14 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:

25.11.2013 8:30:07 DW

super článok a úžasne kreslíš:):):)

Sylva
2
0

23.11.2013 13:55:58 Re: Talent

Na stavařinu se nevykašlu - doma bych tím všechny naštval a možná bych toho později litoval. Dokud budu tu vejšku zvládat, budu se snažit. Kreslení si nechám jako záchranný lano. ;)

Lukáš Hörmann
1
0

23.11.2013 12:43:18 Talent

A pak že nemáš talent! Vždyť ty obrázky doctora jsou nádherné! Bez přemýšlení jsem je oba hned poznal. Radím ti dobře, vykašli se na stavařinu. Ty máš prostě talent a je velká škoda, že si to nechceš přiznat...

SuperMartas
3
0
© 2011 - 2019 SuperMartas a Tomáš Hypeš