30. června 2014 18:02

Rexův třetí rozměr

Po dlouhé přestávce vás opět vítám u svého dalšího článku - tentokrát pod názvem Rexův třetí rozměr.

Od minulého článku se stala spousta věcí. O všem se ale zmiňovat nebudu. Stejně by vás to jen nudilo. Zaměřím se výhradně na svojí tvorbu.

3D programy

Už nějakou dobu se učím pracovat se 3D programy - konkrétně je to ArchiCAD (zaměřený na stavebnictví) a Blender 3D (tvorba 3D animací a 3D grafiky do PC her).
ArchiCADu se v současnosti moc nevěnuji. Jednak jsem si ho ve výuce na střední moc neoblíbil a jednak ho v současnosti na nic nepotřebuji.
To Blender jsem si oblíbil hned, jak mi o něm Víčko řekl. Nejen, že je zdarma, ale také se v něm dá celkem rychle naučit pracovat - pokud teda člověk není línej. Jsou to asi dva měsíce ode dne, co mě Víčko k tomuto programu přivedl. Od té doby jsem se ho naučil celkem dobře ovládat, a dokonce jsem už i namodeloval něco do své tvorby. No... To bych nebyl já, kdyby to nedopadlo (jak už název článku napovídá) takhle:

Upřený pohled

Napodobit texturou nerovnosti dinosauří kůže se mi ještě nepodařilo, jak bych si představoval, proto zatím vypadá jako plastová figurka. Samozřejmě - všechno se člověk hned nenaučí. Blender má spoustu funkcí a tlačítek, které ani nevím, k čemu slouží (program je totiž v angličtině a čeština v něm je hodně nekvalitní).

Vzhledem k tomu, že jsem začal modelovat ve 3D, přidali jsme na mém webu třetí kategorii obrázků nazvanou 3D modely, kam budu tuto tvorbu směřovat.

K čemu chci 3D program využít?

To je celkem jasné! Takový komiks ze 3D programu by nemusel vypadat špatně. A kdo ví... když se naučím 3D animace, možná nezůstanu jen u komiksu.

Na závěr

Závěrem bych chtěl poděkovat Víčkovi za to, že mi o Blenderu řekl. Díky němu se mi nejspíš otevřely další možnosti pro moji tvorbu. Taky chci poděkovat všem ostatním lidem, kteří mě v mojí tvorbě podporují (třeba i jen lajkama a komentama na Facebooku), protože doma - jak se zdá - ve mě každý vidí jen budoucího inženýra. Ale našim bych měl taky poděkovat, že mě podporují alespoň v tom studiu - chtějí prostě, abych se měl dobře a toho si taky cením.

A ještě něco. Neodsuzuju sice lidi podle toho, jestli pijou či kouří (to je jen jejich rozhodnutí), ale přeci jen bych si rád zase trochu rejpnul. :D
Jsem rád, že svůj volný čas věnuju užitečnějším věcem, než je vysedávání v hospodě u pivka. Alespoň mám každý den šanci být v něčem o něco lepší, než jsem byl včera.

Hodnocení

Celkové hodnocení
7 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2018 SuperMartas a Tomáš Hypeš