23. června 2013 9:16

Obrázek - Dračounovi předchůdci

Dnes jsem na web přidal obrázek, ve kterém lze nahlédnout do minulosti jedné postavy v mojí tvorbě. Jedná se o předchůdce Dračouna.

Dračounovi předchůdci

Spyro

Je to tak! Dračounovo předchůdcem byl Spyro [angl. spajro], hlavní postava několika her na playstation [plejstejšn] jedna i dvě. Spyro je známý fialový dráček, který ve svých hrách sbírá diamanty, zachraňuje ostatní draky či jejich vajíčka a pomáhá i jiným svým kamarádům. Jako malej jsem tyhle hry hrál pořád a mnohokrát jsem je prošel úplně celý, dokonce i dneska si rád zahraju kteroukoli Spyrovu hru.

Býval to zkrátka můj hrdina natolik, že jsem z něho udělal jednu z hlavních postav svých komiksů (podobné to bylo i s Crashem [krešem], ale o něm třeba zase jindy). Zpočátku jsem Spyra moc neuměl nakreslit, tak jsem si ho zjednodušil (viz obrázek), přičemž jsem ho někdy kreslil modrýho a někdy fialovýho. Tehdy ještě v komiksech neměl žádné vlastnosti. Vlastně pro nikoho jsem neměl vymyšlený vlastnosti - kreslil jsem si prostě, co se mi zrovna chtělo, a nepřemýšlel jsem nad tím, jestli moje příběhy budou dávat i ostatním nějaký smysl. Spyro se již odpočátku kamarádil s Pejskem (tehdejším Rexem) a už tenkrát uměl plivat oheň. Společně s Crashem tedy tvořili základní trojčlennou partu (postupem času jsem ale do party naplácal všechny možný postavy - např. Krtka, Čtyřlístek, Bugs-Bunnyho aj. - ti se ale objavovali jen velmi málo)

Třetí verze Spyra se nejvíce podobou blížila Spyrovy z PS1, po nějakém čase se mi ale tento způsob přestal líbit. Čím jsem byl starší, tím více jsem Spyra i ostatní vylepšoval. Obrázky začaly být složitější, jejich nakreslení trvalo delší dobu => pomalejší tvorba komiksů, na druhou stranu už příběhy začínaly dávat smysl. Spyrovu 4. podobu jsem si vymyslel opět podle sebe. Po několika příbězích mě ale zaujala Spyrova podoba ze hry "The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon" pro PS2. Nového Spyra jsem se naučil kreslit ihned, ovšem použil jsem ho pouze ve stripu Crash a Spyro: Opékání, ve kterém se navíc s Crashem objevili naposled.

Dračoun

Když jsem byl starší, uvědomil jsem si, že kdybych někdy chtěl náhodou komiksy třeba vydávat, jistě by vadilo, že používám postavy, které jsem odněkud převzal. Ačkoliv se mi nechtělo, musel jsem se se Spyrem i Crashem rozloučit a vymyslet si postavy svoje.

Není náhodou, že se Rex v nové verzi komiksů seznámil opět s mladým drakem. Jmenuje se jednoduše Dračoun. Na Spyra jsem si za ty roky tak zvyknul, že jsem prostě musel vymyslet postavičku jemu podobnou. Je to tedy opět čtyřnohý dráček s křídlama, který umí používat dračí oheň. Má zelenou barvu, svoje vlastnosti a svou osobní historii. Pochází z jiné planety a své rodiče ještě nikdy neviděl. Byl vychován Šarykovo rodičema, kteří se ho ujali jako vajíčka. Dračouna jsem si vymyslel tak, jak jsem chtěl, a proto jsem si na něj rychle zvykl - vlastní je prostě lepší než cizí.

Na závěr

V budoucnu pravděpodobně napíšu podobné články i k jiným členům Rexovy party. Pokud vás zajímá, jak jsem na tom s pokračováním komiksu, asi vás zklamu - zatím jsem na dalším nezačal, ale brzy se do toho snad zase pustím a přes prázdniny bych snad tu jednu kapitolu napsat mohl.

Prozatím se s vámi loučím a u příštího článku zase nashledanou.

Hodnocení

Celkové hodnocení
7 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2018 SuperMartas a Tomáš Hypeš