9. září 2013 13:05

Lukinovy prázdniny a nové obrázky

Tak zase po dlouhé době píšu článek. Naleznete zde 3 nově přidané obrázky a prázdniny, jak jsem je prožil (i když vlastně ještě prožívám) já.

Nové obrázky

Popis každého obrázku obsahuje spoiler na budoucí děj v komiksech.
Divoké sny

Od té doby, co Rex získal schopnost proměny v tyranosaura, zdávají se mu divoké sny. Jeho tělo má problémy vypořádat se se dvěmi naprosto odlišnými podobami. V jeho snech se odehrává souboj psa a masožravého dinosaura. Nic netušící Rex ještě neví, co se v něm skrývá. Udrží si svoji mírumilovnou psí povahu, nebo v něm převládne masožravý ještěr?

Divoké sny

Šaryk vs. T-Rex

Šaryk je Rexův kamarád. Přátelství s někým, kdo se umí přeměnit v T-Rexe, má sice své výhody, problém však nastává, když ten někdo dostane hlad, a přestože jste kamarádi, vás chce sežrat (tím vlastně odpovídám na otázku z prvního spoileru).

Šaryk vs. T-Rex

Skoro bratři

Dračoun a Šaryk spolu vyrůstají už od dětství (proto "Skoro bratři"), jsou tedy dobře sehraná dvojka. Podaří se jim zkrotit svého nového kamaráda, až dostane hlad?

Skoro bratři

Moje prázdniny

Moje letošní prázdniny jsou oproti předcházejícím poněkud jiné. V první řadě jsou asi o měsíc a půl delší (začaly už v červnu a zkončí 22. září), protože jsem maturoval a protože nastupuji na vysokou školu (VUT v Brně Fakulta stavební).

O letošních prázdninách jsem v první řadě zařizoval spoustu věcí kvůli vysoký škole (musel jsem zajistit ubytování na koleji, platby kolejného z mého bankovního účtu a podobné papírování).

Renovace pokojů

Během prázdnin jsme se doma pustili do renovace 2 místností, ve kterých dříve bydleli dva bráchové naší babičky. Omítka i podlaha už tady byly staré a popraskané, zárubeň (futra) a dvěře nepoužitelné. Jeden pokoj byl udržovaný alespoň částečně naší mamkou a babičkou, ale druhý pokoj, který bude patřit mě, byl naprosto bez údržby.

Nejprve jsme museli ze zadního (neudržovaného) pokoje vyházet všechno harampádí a vystěhovat nábytek - mimo jiné zde byl i starý dřevěný klavír, který teď dává strejda dohromady. Když byl pokoj prázdný, museli jsme vytrhat lino a omlátit omítku ze zdí, protože už byla opravdu moc stará. Trvalo to několik dní a pomáhali nám i naši sousedi. Člověk byl sice pěkně utahanej, ale mělo to i výhodu - všichni jsme ze sebe vymlátili vztek:D. Pak jsem musel všechnu omlácenou omítku naložit do vozíku za autem a spolu se strejdou a s tetou odvozit na sjednané místo. Následovalo natažení nových elektrických kabelů, čehož jsem se účastnil já s mámou - dva, kteří ještě elektriku nikdy nenatahovali. Potom jsme si sjednali zedníka, který nám vyměnil zárubeň a celou místnost nahodil omítkou. Někteří z vás možná řeknou, proč jsem si jí nenahodil sám, když mám za sebou stavebku. Důvod je takový, že jsem se pořádně nahazovat ve škole nenaučil a chtěl jsem vidět, jak nahazuje profík, abych se trošku přiučil. Tak jsem alespoň přihlížel a vozil jsem maltu. Po zatvrdnutí omítky jsem se musel vrátit zase k elektřině. Ze zdi nám čouhali dráty v místech, kde mají přijít zásuvky a vypínače. Museli jsme do omítky vysekat díry pro krabičky, na které se potom vypínač a zásuvky připevní. Krabičky jsme následně zasádrovali. Poté nastoupil opět zedník a celý povrch zdí natáhl ještě lepidlem. Když lepidlo zaschlo, natáhl přes něj ještě štuk a zeď je připravena na natírání. Dále jsme vystěhovali věci z druhé místnosti a vytrhli jsme lino. Tato místnost sloužila (a bude sloužit) jako kuchyňka. Omítku jsme omlátili pouze v místech, kde to bylo nezbytné. Zbývající plochu jsme pouze seškrábali špachtlemi a napenetrovali. V následujících dnech se provedlo i zde nahození omlácených ploch, přetažení celé zdi lepidlem a oštukování (zde elektřina zůstane beze změny). Dále bylo potřeba v obou pokojích udělat strop. Opět jsme povolali zedníky, kteří nám udělali sádrokartonové stropy v obou pokojích. Opět jsem sledoval, jak se co dělá, a když už jsem se trochu otrkal, sem tam jsem s něčím také pomohl. Stropy byly dokončeny a včera jsem je oba napenetroval. Nyní se budou moct obě místnosti nabílit a pak už zbývá "jen" dát opravit okna a natřít je, přidělat zásuvky, vypínače a lustry, udělat podlahu, sehnat a namontovat práh a parapety, vrátit zpátky ke komínu kamna, nasadit zpět očištěnou kuchyňskou linku a obydlet.

Už se nemohu dočkat svého nového pokoje, protože to bude moje království, kde se budu moct zavřít. Všichni se můžou stavět třeba na hlavu a mně to bude jedno.

Brigáda

O prázdninách jsem byl na takové menší brigádě. Byla to práce u soustruhů. Zde jsem dával materiál do velkých strojů, tam se z něj něco "vyřezalo" a pak jsem to zase vyndal a dával jsem další. Někdy jsem lítal od stroje ke stroji. Práce to byla špinavá a nezáživná. Stroje byly hlučné. Pracoval jsem jen tři dny a vydělal jsem si 1 200,- Kč. Tou dobou byly venku hrozný vedra, a tak jsem byl rád, že jsem se mohl před dílnou alespoň na chvíli osvěžit v něčem, co nahrazovalo bazén.

Záliby o prázdninách
Komiksy

Možná jste si všimli, že jsem přes prázdniny nenakreslil žádný komiks. Kvůli tomu všemu zmatku okolo jsem na to neměl ani čas ani náladu.

Posilování

Čemu jsem se však o prázdninách usilovně věnoval, bylo už dlouho zanedbávané posilování. Koupil jsem si permanentku v jednom čáslavském fitness centru, nechal jsem si napsat tréninkový plán a začal jsem tam pravidelně 3krát týdně jezdit na kole. Potkal jsem tu několik nových tváří. Často tam chodí ti samí, takže už se od vidění známe. Díky zvýšené námaze mám ale častěji hlad. Začal jsem tedy jíst každé 3 hodiny a musel jsem trochu pozměnit svůj jídelníček.

A proč vlastně posiluju? Důvodů je několik. Původně jsem jen nechtěl být tak hubený a chtěl jsem získat větší sílu. Pak jsem si ale uvědomil, že před každým dalším tréninkem se moje tělo jen radostí třese na to, až se zase zničí - prostě jsem se na cvičení začal těšit. Všiml jsem si, že po tréninku mám skvělou náladu a to se mi líbilo. Nakonec se z toho stala taková závislost.

Na závěr

Brzy nastupuji na vysokou školu, takže nevím, jak na tom budu s komiksama. Možná budu na web přidávat jen zjednodušenou verzi komiksů, aby příběh jentak nestál a rozvíjel se.

Pro dnešek bych se s vámi už rozloučil. Tak se všichni mějte a třeba zase v příštím článku.

Hodnocení

Celkové hodnocení
8 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2018 SuperMartas a Tomáš Hypeš