13. května 2013 9:05

Dokončena 3. kapitola - Náš ještěří přítel.

Vítám vás u svého nového článku. Dnes píšu o právě dokončené
3. kapitole, která nese název Náš ještěří přítel.

Co se stalo ve třetí kapitole:

Stučně vám to shrnu.

Děj navazuje na druhou kapitolu. Rex chce odvézt pozornost hladového masožravce, aby mohla dinosauří matka se třemi dětmi utéct a zachránit se tak před sežráním. Náš hrdina se najednou dostává do nebezpečí, a přestože mu jeho přátelé pomáhají, nakonec je málem sám sežrán zaživa. Před tím ho však zachrání nečekaná proměna. Místo psa Rexe zde najednou máme dalšího tyranosaura - T-Rexe. Od této doby Rex nedokáže promluvit na své kamarády takovým způsobem, aby mu rozuměli (mluví dinosauří řečí). Šaryk a Dračoun, kteří svého kamaráda nepoznali, raději utekli.

V zápětí se ale objevuje jiný Rex, který přicestoval časem ze vzdálenější budoucnosti než naši přátelé. Je starší, vypadá jako pes a umí chodit po zadních nohách. Je to Rexova budoucnost. Šaryk a Dračoun jsou zmateni, protože jim cestování časem ještě nic neříká.

Mezitím T-Rex (proměněný Rex) nachází profesora Lišku, který získal zpět ukradený stroj času. I přes zhoršenou možnost komunikace s dinosaurem profesor pozná, že se jedná o Rexe. Poté se s ním vydá hledat Šaryka s Dračounem.

Když je konečně naleznou, Rex z budoucnosti se s nimi rozloučí a zmizí
a T-Rex se z vyčerpání promění zpátky ve psa. Než se naše parta vrátí domů, příjde se s ní ještě rozloučit tyranosauří matka a její mláďata.

Máte dotazy?

Pokud vás příběh alespoň trochu zaujal, ale nechápete některé souvislosti, klidně se mě ptejte dole v komentářích.

Různé barvy bublin

Pokud jste si již přečetli 2. a 3. kapitolu, pravděpodobně vám už došlo, že jsme barevně odlišili řeč dinosaurů (hnědá bublina) od běžné řeči, kterou používají civilizovaná zvířata ze současnosti (bílá bublina). Dinosauří řeči však rozumí pouze Rex a dokáže ji použít k dorozumívání s dinosaury, aniž by si to sám uvědomoval. Jinak je znázorněna i nám nepřekládaná zvířecí řeč (žlutou barvou bubliny), přičemž se jedná většinou o křik - ten navíc značíme "ježkovitými" bublinami. Posledním druhem bublin je myšlenka (bílá barva a kruhy naznačující komu myšlenka patří).

Co bude dál?

Po této kapitole mám v plánu nakreslit jednostránkovou předkapitolu, ve které se poprvé objeví Kiki. Bude se jednat o vedlejší děj, na který pak naváže 4. kapitola s názvem Rozdvojená osobnost.

Hodnocení

Celkové hodnocení
5 hlasů
Vaše hodnocení
Vyberte počet hvězdiček

Komentáře

Jméno:
Předmět:
Komentář:
  :):-|:P:D;):(8)[evil][arrow][idea][?][!]
Kontrola:
Žádné komentáře.
© 2011 - 2018 SuperMartas a Tomáš Hypeš